Makaleler

Bioenerjinin Yararları Nelerdir?

     Bioenerjinin yararları:          -Vücuttaki ağrıların giderilmesini sağlar          -Bağışıklık ( İmmün ) sistemini güçlendirir          -Kan dolaşımını hızlandırır ,dokuların oksijenlenmesi artar        &nbs..

NÖRALTERAPİ NEDİR?

NöralTerapi Nedir? Nöralterapi; lokal anestezikler uygulanarak hasarlı veya ağrılı alanda (ki buna sebep bir enfeksiyon, geçirilmiş operasyon, kaza, travma olabilir) vücudumuzdaki yaygın sinir sistemi ağı vasıtasıyla bir düzenleme oluşturmaktır.  Bölgeye ulaşan sinir sistemi uyarısını düzenli hale getirir, bölgenin kanlanmasını artırarak daha iyi beslenmesini sağlar, lenf akımını artırarak..

NÖRALTERAPİ KİMLERE UYGULANABİLİR?

NÖRALTERAPİ KİMLERE UYGULANABİLİR? Özellikle klasik tıbbın yetersiz kaldığı uzun süreli, geçmeyen ağrılarda çok etkindir. Farklı sebeplerle sık sık ağrı kesici almak zorunda kalan her hasta nöralterapiden yarar görebilecek bir hastadır.                           Ç..

NÖRALTERAPİNİN YAN ETKİSİ VARMIDIR?

NÖRALTERAPİNİN YAN ETKİSİ VAR MIDIR? Ülkemizde çok bilinmese de 80 yılı aşkın süredir batıda (Almanya, Fransa, İsviçre, Avusturya)  uygulanan nöral terapinin bilinen hiçbir yan etkisi yoktur.  Nöral terapide sadece procain ve lidokain lokal anestezik maddeleri kullanılmaktadır. Bu maddelerin anestezik etkisinden faydalanılmaz, bio-elektriksel etkisinden faydalanılır. Procain; ıs..

NÖRALTERAPİ NASIL UYGULANIR?

NÖRALTERAPI  NASIL UYGULANIR? Pratik uygulamalarda genellikle ince küçük insülin iğne uçları ile cilt altına lokal anestezik enjeksiyonu yapılmaktadır. İğne cilde yapılır yapılmaz bu uyarı sinir ağında yayılır ve eskiden kalmış sinir hasarları bio- elektriksel olarak düzeltilir. Farklı uygulamalarda kullanılan kortizon, ağrı kesici ilaçlar vs ile karıştırılmamalıdır. Nöralterapide amaç geç..

NÖRALTERAPİ HANGI HASTALIKLARDA UYGULANIR?

NÖRALTERAPİ HANGI HASTALIKLARDA UYGULANIR? Migren ve gerilim tipi baş ağrıları tedavisinde: 5-8 seans nöralterapi ile yaşam kalitenizi bozan migren hastalığı başağrıları ve gerilim tipi başağrılarından tamamen kurtulmak mümkün. Bilek ve dirsek ağrıları (Karpal tünel Sendromu, tenisçi dirseği, golfçü dirseği): Sinir basısına, bölgedeki ödeme(şişme) veya ligamanlardaki(bağlardaki) hasara bağlı..

>